Úvodní slovo

Náš rodinný hotel se nachází v blízkosti studánky se zázračnou, nikdy nezamrzající a nevysychající vodou. Traduje se, že tato voda v roce 1836 zachránila zdejší obyvatelstvo od cholery, a ještě i dnes se sem pro vodu sjíždějí lidé ze širokého okolí. Říkají, že jim pomáhá s kožními, očními či zažívacími problémy. A i ti, kteří tomu nevěří, Vám potvrdí, jak lahodně tato voda chutná.

studnaAť už sem zavítáte v kteroukoliv roční dobu, nikdy Vás nezklame krása zdejší přírody. Nabízí své barvy, ticho a relaxaci. Toto malebné údolíčko je považováno za nejromantičtější údolí Moravskoslezských Beskyd.

Přes stále rostoucí rozvoj cestovního ruchu a poptávku po nejrůznějších „Mega“ atrakcích si Horní Lomná zachovala svůj osobitý ráz. Nenajdete zde davy turistů, ale panenskou přírodu s čistým ovzduším, což je jedním z důvodů, proč k nám lidé utíkají z přeplněných, smogem zamořených sídlišť. Díky vysokému obsahu jodu v ovzduší, který je srovnatelný s přímořskými oblastmi, si k nám našly cestu i školy v přírodě. Děti si u nás mohou odpočinout od stále narůstajícího tlaku, který na ně současná doba klade.

V lese potkáte nejen turisty, ale i jeho původní obyvatele, srnky, jeleny, sojky, veverky…. Louky jsou plné borůvek, ostružin, hub a vzácných stromů a květin, jejichž zvýšený výskyt zaznamenáte především v nedalekém pralese MIONŠÍ.

Náš rodinný hotýlek je východiskem mnoha turistických stezek na hřebeny Beskyd, cesty jsou sjízdné na horských kolech a v zimě na běžkách. Stále častěji nás také vyhledávají senioři, kterým naopak vyhovuje nenáročnost kratších tras po okolí a dostupnost našeho hotelu ve všech ročních obdobích.penzion_zkopce

U nás jste vítáni, ať už hledáte ubytování, místo pro pracovní oběd, či rodinnou večeři, cíl pro „nedělní“ výlet, anebo útulné prostory pro seminář či jakoukoliv oslavu.

Přijďte se přesvědčit o tom, že pohodu netvoří jen přepych, ale klidná rodinná atmosféra a chutná domácí strava.